DEM Partili Kalmaz: Arnavutköy’de kendi adayımızla seçime gireceğiz

istanbul seçim
 DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz, yerel seçimlerde Arnavutköy’de aday çıkaracaklarını duyurdu.
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), yerel seçimlere ilişkin DEM Parti Arnavutköy ilçe binasında halk toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz ve DEM Parti Arnavutköy ilçe yöneticilerinin yanı sıra Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER), Barış Anneleri Meclisi, kanaat önderleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.
Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.
Toplantıda konuşan DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz, Türkiye’de faşizmin kurumsallaşmaya çalıştığı zorlu bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek, parti olarak öncelikli gündemlerinin PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanmasına ilişkin cezaevlerinde başlatılan açlık grevleri olduğunu belirtti.
‘ARNAVUTKÖY’DE KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ’
31 Mart seçimlerine avantajlar ve kazanımlara dönüştürülecek bir süreç olarak baktıklarını belirten Kalmaz, İstanbul’la ilişkin seçim stratejilerinin farklı kesimlerle yürütülen tartışmalar sonucunda netleşeceğini söyledi. Devamında, Arnavutköy ilçesi için aday çıkaracaklarını duyuran Kalmaz, “Özellikle Arnavutköy için konuşacaksak biz burada kendi adaylarımızla seçime gideceğiz. İlerleyen süreçte kent uzlaşısı çerçevesinde farklılıklar yaşanabilir ama Arnavutköy, İstanbul’da en güçlü olduğumuz yerlerden birisi ve aynı zamanda en politik ve bedel ödeyen kitlemizin olduğu yerlerden birisi” dedi.
MA/İSTANBUL
Sohbeti Aç
Sizi Dinliyoruz
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?