Hatimoğulları: DEM Parti gelecek bu devran dönecek

dem parti hdp kadın

Partisinin Kadın Parlamento Grubu’nda konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, “Kadının adını silmek isteyenlere, bize ‘Siz yoksunuz’ diyen anlayışa karşı bizler vardık, varız, var olacağız, diyoruz. Varlığımızı eşitlik, özgürlük, adalet, barışı tesis ettiğimiz erkek egemen zihniyetinden kurtulduğumuz bir sistemi kurana dek devam edecek ve varlığımız burada büyüyecek” dedi. 

Hatimoğılları: “Ben soruyorum AKP Genel Başkanı’na, kayyımları uzaylılar mı atadı, kayyımlar uzaydan mı geldi. Belediyelerimize kayyım atayan onlar değilmiş gibi konuşuyorlar. Halkın siyasi tercihlerine saygı duymayan onlar, yalan söyledikleri zaman yüzleri kızarmıyor. Çünkü bu onların gerçek yüzü. Merak etmeyin, sandıktan çıkan HDP’nin rengine tahammülü olmayanlara karşı 31 Mart’ta kazanacağımız büyük zafer ile onlara yanıt olacağız. Onların yalanları 31 Mart’ta sandıklardan geri dönecek. Yaptıkları bütün siyasi ayrımcılığın, gaspın, kayyım yolsuzluklarının hepsini bizler sandıklardan geri çevireceğiz. Onların belediyeciliğinde hırsızlık var, kayyım atama var, seçme ve seçilme hakkına saygı duymamak, şantiyecilik var, rantçılık var. İşte bu onların yerel yönetim anlayışı. Bizim belediyeciliğimizde ise kadın belediyecilik anlayışı var. Toplumcu, ekolojik, demokratik anlayışı var.  Bizler bunu bu seçimlerden sonra en üst seviyeye taşıyarak bütün dünyaya örnek olacağız.”

“DEM GELECEK VE DEVRAN DÖNECEK”

“Buradan DEM Parti’yi yeterince tanımayan kadınlara seslenmek istiyorum. Lütfen DEM Parti’nin çalışmalarını tek tek takip edin. DEM Parti kadınların lehine sosyal çalışmaların içinde bulunan neredeyse tek parti, kadınlar böylesi bir partiyi daha çok sahiplenmeli. Kendi sorunlarını dile getiren, yerel yönetim anlayışında kadınları merkezine alan bir anlayışa, kadınlar daha fazla sahip çıkmalıdır. Bugün meclis grubumuzu kadınlarla yaptık. Kadınlar olarak bütün Türkiye dünyaya barış mesajımızı, çözüm talebimizi, yaşadığımız şiddet karşısında yaşam hakkımızı savunmak üzere burada kadınlarla birlikte bütün dünyaya mesajımızı vermek istedik. Kadının adını silmek isteyenlere bizleri siyasetten, sanattan, bilimden, iş yaşamından, felsefeden kopartıp eve hapsetmek isteyen, sadece yemek ve çocuk yapmamızı isteyen, yani bize ‘Siz yoksunuz’ diyen anlayışa karşı bizler vardık, varız, var olacağız diyoruz. Varlığımızı, eşitlik, özgürlük, adalet, barışı tesis ettiğimiz, erkek egemen zihniyetinden kurtulduğumuz bir sistemi kurana dek devam edecek ve varlığımız burada büyüyecek. Dem gelir devran döner, işte bu bizim kampanyamızın yeni sloganı. Dem gelecek ve devran dönecek. Bizler geleceğiz, kadınlar gelecek, gençler gelecek, işçiler gelecek, emekçiler gelecek barış anaları gelecek, DEM Parti gelecek ve bu devran dönecek.”

PİRHA/ANKARA

Sohbeti Aç
Sizi Dinliyoruz
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?